Užitečné informace

HZ520 výstražný letecký maják

Hlavním důvodem, proč letecký maják nalezne své uplatnění na sebemenším letišti je mnohonásobné zvýšení bezpečnosti pro personál letiště, ale i přistávající a odlétávající stroje a pasažéry. V okolí výstražného leteckého majáku budou všichni viděni a všichni zároveň budou vidět, což lze v této oblasti považovat za primární cíl. Letecký maják tak lze použít například na označení bezpečnostních zón.

Eflare majáčky nabízejí svým majitelům vysokou viditelnost i za nepříznivého počasí. Maják je schopen produkovat jak trvalé světlo, tak blikat v poměrně vysoké frekvenci. Výstražný maják je tvořen vysoce kvalitními LED diodami, jejichž světlo prostupuje do prostoru skrz patentované čočky, které vytvářejí světelný kužel, jenž je viditelný až do výšky jednoho metru.

Eflare výstražný letecký maják je i přes svou výkonnost velice lehký a tudíž se poměrně snadno přenáší i transportuje. Napájecím zdrojem majáku jsou dvě alkalické baterie, které jsou schopny maják udržet v provozu po dobu až padesáti hodin.

Oproti klasickým svítilnám výstražný letecký maják obsahuje mnohem větší množství světelných zdrojů, konkrétně 8 LED diod.

Výstražný letecký maják je možné nechat položený volně v prostoru, nebo také připevnit k vozidlu, sloupku nebo na oblečení. Na českém trhu je dostupných hned několik typů výstražných leteckých majáků, ovšem v tomto případě je zaručené bezpečné použití v prostorech, kde hrozí vypuknutí požáru. Svítilna je tedy odolná jak vůči výbušnému prostředí, tak i mechanickému poškození, vzhledem ke své masivní konstrukci.