Užitečné informace

Fotopast Hawke Prostalk PC5000

Fotopast již podle svého názvu napovídá, co je jejím primárním cílem, tedy nepozorovaně a samovolně vyfotografovat zvíře v co největší blízkosti nebo předem definované vzdálenosti. Plyne z toho, že snímky zvířat jsou zachycené autenticky, v jejich přirozeném prostředí aniž by došlo k nutnosti vystavit je narušujícím a nežádoucím vlivům.

Součástí fotopasti je speciálně zkonstruovaný fotoaparát s rozlišením půl MegaPixelu, který je napájen osmi AA bateriemi. Baterie slouží jako zdroj také pro celkem třicet IR LED diod, které jsou umístěny v nepatrné vzdálenosti od objektivu fotoaparátu fotopasti. Zařízení se naplno spustí v okamžiku, kdy je v okolí zaznamenán určitý pohyb a divou zvěř lze zachytit na statický snímek.

fotopast hawkeZařízení nejen že v konkrétním okamžiku vytvoří fotografii zvířete nacházejícího se v okolí fotopasti, ale také natočí krátké video ve formátu AVI. Za tímto účelem je nutné do fotopasti vložit SD kartu, která je součástí příslušenství výrobku.

Jak již bylo řečeno, ačkoliv je fotopast ProStalk primárně používána k vytváření foto snímků o divoké přírodě a zvěři na místech, kde je ztížená dostupnost pro myslivce, tak také lze prostřednictvím tohoto zařízení uskutečnit vzdálené sledování. Tato fotopast ačkoliv patří do cenově nižší kategorie jí podobných výrobků, své kvality nezapře a směle konkuruje i výrobkům, které jsou mnohdy i jednou tak drahé.