Užitečné informace

EuroLamp Nitecore EA41

Stále žhavá novinka

Vývojáři společnosti Nitecore nezahálí a každým rokem připraví nějaké překvapení, například nedávno MT22A. Nicméně lesk kvality propojené s účelností jen tak nevybledne, což v plné míře platí o Nitecore EA41, outdoorové novince do kapsy z roku 2015. I po více než dvou letech ji mají stále v oblibě milovníci kempování, rybaření, myslivosti a další, kteří oceňují její výkon a daleký dosvit.

Svítilnu EA41 sice pohodlně schová i kapsa, přesto disponuje neskutečným výkonem 1020 lumenů a intenzitou světelného kužele 35594 kandel. Na dosvitu 376 metrů má neoddiskutovatelný podíl dokonalý reflektor s precizně navrženou a provedenou optikou. To vše funguje v osmi světelných režimech. Pět poskytuje kontinuální svícení: Turbo (1020 lm), vysoký (580 lm), střední (160 lm), nízký (50 lm) a mikro (1 lm). K nim připočtěme tři standardní blikající režimy stroboskop, maják a SOS.

Ideální průměr hlavy (40 mm) dovoluje povýšit EA41 na téměř plnohodnotnou taktickou svítilnu užitím vhodného příslušenství. Především barevných filtrů: Červeného, zeleného, modrého a difuzního. Každý svým specifickým způsobem usnadňuje pohyb a pobyt v přírodě. Difuzní kužel pak promění svítilnu v šikovnou lampičku do stanu a oranžový dobře poslouží při řízení dopravy.

Až překvapivě jednoduché je ovládání svítilny EA41 inovovaným duálním spínačem dovolujícím přímý přístup k režimům turbo, mikro a stroboskop. Také ostatní režimy jsou snadno dosažitelné. Zdrojem energie pro diodu LED CREE-XML jsou čtyři baterie AA (nejsou součástí balení). Dobře navržená elektronika brání nesprávnému vložení baterií a ukazuje zbytkové napětí s přesností 0,1 V. Pro outdoorovou svítilnu je samozřejmá odolnost proti fyzickému poškození a nárazu. Bez úhony přežije pád z výšky až 1,5 metru. Voda ji také neohrozí. Dle normy IPX8 ani při dočasném ponoru až do hloubky 2 metry.

Jak je vidět, i dříve narozené novinky mají neustále co nabídnout. Ten, kdo se rozhodne pro Nitecore EA41 rozhodně neprohloupí. Přijměte pozvání a navštivte náš e-shop. Několik okamžiků a bude i ve vaší kapse.