Užitečné informace

Eurolamp Nitecore C1 concept - Goliáš v těle Davida

Je až k neuvěření, co všechno společnost Nitecore dokáže. Jako příklad slouží svítilna C1 concept. Extrémně vysoký světelný výkon 1800 lumenů s dosvitem 220 metrů vměstnaný do válečku o průměru necelých 2,5 centimetru a délce lehce přes 11 cm je snad dílem kouzelníka. Pět kontinuálních a tři speciální režimy svícení dotváří taktickou svítilnu vhodnou pro každou příležitost i pro každého uživatele.

Vynikající schopnosti svítilny C1 stojí na kvalitě diody LED XHP35 HD E2: Podává extrémní výkon s intenzitou světelného kužele 12100 cd, který je díky použité technologii stabilní, bez rušivého pomrkávání. K napájení sice postačí jedna standardní baterie Li-lon 18650, nicméně využití maximálně možného výkonu vyžaduje články IMR s vyšším vybíjecím proudem (součást balení).

Kontinuální režimy svícení pracují v pěti různých výkonech: Turbo (1800 lm), Vysoký (810 lm), Střední (300 lm), Nízký (80 lm) a Ultra nízký (1 lm). Speciální režimy přichází vhod, dostane-li se člověk do úzkých. Stroboskop jako účinný sebeobranný prostředek útočníka dočasně oslepí a dezorientuje a vytvoří tak dostatečný prostor pro řešení situace. Maják a SOS jsou jednou z posledních nadějí bloudících osob. Všech osm režimů svícení slyší na jednoduchý boční spínač, díky kterému C1 concept zvládne ovládat i dítě.

Účinná elektronika zaručuje bezstarostné používání svítilny. Brání nesprávnému vložení baterií, a tím i přepólování. Hlídá teplotu svítilny, což je velice důležité při tak vysokém maximálním výkonu a v případě přehřívání včas sníží výkon. Blíží-li se zdroj energie ke svému konci, upozorní na to blikáním hlavní LED. Kromě toho si pamatuje naposledy použitou úroveň výkonu.

Tělo C1 concept vyrobili z odolné slitiny leteckého hliníku a povrch eloxovali dle normy HAIII military, takže bez úhony přežije pád až z výšky 1,5 metru. Ani voda není problém. Vodotěsnost v souladu s normou IPX-8 dovoluje dočasné ponoření až do hloubky dvou metrů.

DavidoGoliáš je připraven posloužit, jak nejlépe dovede. Máte-li jakoukoliv pochybnost či otázku, pak je na místě kontaktovat naše odborníky, vše si vyjasnit a pak koupit skvělý výrobek.