Užitečné informace

EuroLamp EC4GT

Bylo – nebylo, ale v každém případě v lese pod kapradím ležela opuštěná outdoor svítilna. Ten, kdo ji ztratil, jistě hořce lituje. Snadno přivykl komfortu Nitecore a nyní má pocit, jako by ztratil ruku a připadá si jako nahý v trní. Svítilna tam neležela ani týden a našel ji kluk, výrostek s bujnou fantazií a ještě bujnějšími plány.

Nitecore EC4GT kluka okouzlila na první pohled. Ochotně mu vklouzla do dlaně a vyvolala výbuch nadšení. Rázem se stala nedílnou součástí klukovi ruky. Dokonalý ergonomický tvar těla svítilny umožnila výrobní technologie tlakového vstřikování leteckého hliníku, která, na rozdíl od klasického kovoobrábění, dává konstruktérské fantazii křídla.

Kluk a svítilna EC4GT velice rychle uzavřeli spojenectví. Čím hlouběji kluk pronikal do tajů svítilny, tím byl nadšenější. Duální spínač jej provedl bezpečně všemi pěti základními světelnými režimy. Od Turba s 1000 lumeny (posvítil si do obličeje a málem oslepl), přes Vysoký se 420 lumeny, Střední s 250 lumeny, Nízký s 50 lumeny (ten bude dobrý ke čtení pod dekou) až k Ultra nízkému s 1 lumenem. Speciální režimy, Stroboskop, Maják a SOS rozpálily srdce nadšeného skauta do běla. Už se viděl v čele zbloudilé výpravy, která z nástrah noční výpravy do neznáma vyvázne jen díky jemu a Nitecore EC4GT.

Svítilna vydávala vzorný kužel světla schopný osvítit cíl až ve vzdálenosti necelého půl kilometru. To má na svědomí texturovaný povrch reflektoru s hlubokou parabolou a tvrzeným ultra čirým předním sklíčkem s oboustranným antireflexním povlakem. EC4GT nabízí i jiné vychytávky. Například indikátor zobrazující zbytkové napětí baterií s přesností 0,1 V, vylepšená technologie absorbování tepelné energie, eloxovaný povrch dle normy HAIII military nebo vodotěsnost dle normy IPX-8 při ponoru až do hloubky dvou metrů.

K překvapení rodičů šel kluk toho večera bez odmlouvání spát. Samozřejmě s novou kamarádkou EC4GT a četl si pod dekou dlouho přes půlnoc. Probouzení, k údivu maminky, vůbec neodpovídalo brzkému odchodu na kutě.