Užitečné informace

EF521 - Výstražné svítidlo s červeným a zeleným světlem

Eflare majáčky jsou unikátním bezpečnostním prvkem, který může snadno zachránit život. Byly navrženy v souladu s mottem: "Buď viděn a budeš v bezpečí". 

Cílem společnosti Eflare bylo vytvořit pevné, viditelné a vysoce spolehlivé výstražné svítidlo, které díky svým vlastnostem maximálně sníží riziko osob. Striktně je přitom dohlíženo na dodržování profesionálních norem výroby. Majáčky oficiálně doporučuje australská policie, která se také podílela na jejich vývoji. 

Výstražná světla poskytují bezpečnou a účinnou alternativu k pyrotechnickým a chemickým signálním světlům. Jsou kompaktní, lehká (i s bateriemi váží 450 g), snadno použitelná, dobře se skladují a pyšní se impozantně dlouhou životností baterie. Napájena jsou 2 ks alkalických baterií LR20 „D“, které vydrží až 25 hodin používání. 

Svítidla se vyznačují skutečně vysokou viditelností. Jsou osazena LED diodami o vysoké svítivosti, jejichž patentované čočky poskytují viditelnost až na vzdálenost více než 1 kilometr. Svícení lze přepnout mezi červenou a zelenou barvou. Oproti běžným svítidlům se stroboskopem nezpůsobují Elfare majáčky problémy spojené s odhadem vzdálenosti. 

Tato výstražná svítidla jsou díky svému zpracování vysoce nárazu-odolná, vydrží pád z výšky až jednoho metru na betonový povrch. Jsou také plynotěsná a samozřejmě vodotěsná. 

Společnost Eflare vlastní certifikaci HAZMAT pro použití výstražných svítidel v prostředí s nebezpečím výbuchu Třídy 1, divize 2/Zóna 2. Na rozdíl od pyrotechnických světlic zde neexistuje nebezpečí požáru nebo výbuchu, a nevydávají žádné toxické plyny nebo zbytky. 

Majáčky jsou maximálně všestranné. S použitím příslušenství je lze připnout k oblečení, na vozidla nebo třeba na kužely a sloupky dopravního značení. Nyní jsou používány po celém světě v odvětvích jako je nákladní doprava, železnice, letectví, námořní doprava, zemědělství, těžba nafty a v automobilovém a ve spotřebním průmyslu. Poskytují bezpečnější pracovní prostředí pro osoby, které jsou potenciálně vystavené rizikovým situacím.

Buďte viděni a v bezpečí v jakékoliv situaci!