Užitečné informace

DL306 Li-Ion - duální nabíjecí svítilna

DL306 Li-Ion je ideální kombinovanou Halogen/LED svítilnou, jejíž zvláště vysoká funkčnost ji řadí mezi nejvíce vyhledávané svítilny Policií ČR, bezpečnostními agenturami, záchrannými složkami nebo také myslivci. Své místo má ale také v průmyslu nebo v domácnostech jako vysoce funkční záložní svítilna. 

Hlavní halogenová žárovka (6,5 V / 5,5 W) dokáže se 100 lumeny dosvítit až na vzdálenost 1 kilometr. Šíři světelného paprsku jednoduše nastavíme integrovaným zoomem. S hlavním světelným paprskem můžeme svítit na plný výkon až 140 minut, při ztlumení na minimální výkon nám vydrží i 20 hodin. Regulace světelného výkonu je příjemně plynulá. 

Jak ale bylo zmíněno hned v úvodu a i sám název napovídá, svítilna disponuje také čtyřmi vysoce svítivými LED diodami, které zvládnou prosvětlit vzdálenost až 10 metrů. Svítit s nimi můžeme parádních 40 hodin. A navíc - v případě výpadku napájení oceníme její další užitečnou funkci, kterou je režim nouzového osvětlení.
 
Ovládání svítilny je úžasně snadné, za žádných okolností nás nebude vyrušovat od činností,  při kterých svítilnu právě používáme. Ovládá se pouze dvěma tlačítky. Svítilna si navíc "pamatuje", jakou úroveň svitu jsme naposledy nastavili, takže po jejím vypnutí a následném budoucím zapnutí odpadá opakované nastavování.

Vaše zavazadlo tahle svítilna moc nezatíží, má jen 420 gramů. Svítilna je vybavena Li-Ion akumulátorem, který je účinně chráněn proti zkratu, přebití, přílišnému vybití nebo přetížení. Stav nabití akumulátoru signalizuje vícebarevná LEDka. Od maxima do 70 % svítí zelená, do 25 % oranžová, s blížením se k 5 % svítí červená a po překročení dolní hranice 5 % dochází k červenému výstražnému blikání. Vybitý akumulátor nabijete už za 2,5 hodiny.