Užitečné informace

Digitální nabíječka D4

Elektronická zařízení, která mohou používat nabíjecí baterie, jsou svítilny – jako čelové tak ruční, externí blesky do fotoaparátů a některé typy kompaktních fotoaparátů, bezdrátové počítačové myši a mnoho dalších technických zařízení, které se bez dostatečného přísunu energie neobejdou. Tyto elektronické výrobky navíc mají poměrně vysoké nároky na dlouhodobost poskytování energie z daných baterií.


Při výběru vhodné nabíječky do svítilny je dobré se zaměřit na to, které  typy baterií je nabíječka schopna dobít. V případě nabíječky Nitecore D4 je pokryta škála baterií typu Li-ion,  NI-MH, NI-CD a LiFePO4. Odpad tedy nutnost investice do dalšího nabíjecího zařízení a navíc při nákupu nových akumulátorů se nemusíte omezovat pouze na jeden typ baterií.


Součástí akumulátoru Nitecore D4 je také přehledný LCD display, který monitoruje nabíjení jednotlivých baterií vložených do nabíjecího zařízení. V jeden okamžik je možné zapojit maximálně čtyři kusy baterií, jejichž aktuální stupeň dobití můžete kdykoliv zjistit. Display znázorňuje stav dobíjení v každé baterii zvlášť. Nabíjecí parametry a stav baterií jsou tedy zobrazovány nepřetržitě během napájení na integrovaném displeji, díky němuž lze nabíječku D4 právem označit za nejvyspělejší výrobek ve své kategorii.


Baterie je možné nabíjet i bez dozoru. Systém nabíječky NiteCore D4 je nastaven tak, aby v okamžiku dobití vložených akumulátorů přestal energii dále předávat. Díky této pojistce jsou chráněny nejen vložené akumulátory, ale také dochází k úspoře elektrické energie. Nabíječka je vyrobena z nehořlavého materiálu, ale i tak je neustále sledována teplota zařízení, aby nedošlo k jeho přehřátí.