Užitečné informace

Čelovka Surefire Saint Minimus

Součástí čelovky Surefire Saint Minimus je proto prakticky nezničitelná LED dioda. Samo sebou se tedy rozumí, že i zbývající části čelové svítilny budou vyrobeny z extrémně odolných materiálů. V tomto případě se jedná o tvrzený letecký hliníkový základ obohacený o Mil-Spec tvrdý elox. Čelenka, sloužící k upevnění, je použitelná jak s přilbou, tak bez přilby. Vzhledem k tomu, že byla vyrobena z funkčního materiálu, jejímu použití bez helmy nic nebrání, protože i tak bude vlhko od hlavy dostatečně odváděno. Čelovka tak svému nositeli poskytne mimo bezkonkurenčního komfortu také široké zorné pole vlivem nastavitelnosti světelného paprsku.

Svítilna je přizpůsobena k pobytu v extrémních přírodních podmínkách. Výrobci tedy věnovali pozornost i samotnému ovládání čelovky, které v zásadě nemůže být jednodušší a rychlejší. Svítilnu lze ovládat jednou rukou, dokonce i v rukavicích, pokud jsou vlivem přírodních podmínek nezbytné. Regulovat je možné i intenzitu svitu v rozsahu od 0 do 100 lumenů. Velmi prozíravě byl do čelovky zabudován SOS signál.

Použití Surefire Saint Minimus je skutečně multifunkční, je totiž voděodolná a provozu schopná i pod vodní hladinou, což ocení především její nositelé v hlubokých jeskyních. Čelovku je možné používat v rozpětí od 1,5 hodiny až do 50 hodin, v závislosti na intenzitě svitu. Led dioda je napájena lithiovou baterií, jež má garanci životnosti až deset let.