Užitečné informace

Čelovka Surefire Saint Maximus

Svítilna patří mezi nabíjecí zařízení, do nichž jsou vloženy akumulátory, které nejen že mají dlouhou životnost, ale jako celá svítilna jsou odolné vůči vnějším vlivům. O stavu akumulátoru neustále informuje indikátor svatu baterie, který se nachází na spodní části svítilny.

Svítilnu lze ovládat pouze jednou rukou, přitom intenzita svitu, kterou nabízí, se pohybuje od jednoho lumenu až po pět set lumen. Při nastavení nejvyšší intenzity svitu je možné prostřednictvím této čelové  svítilny Surefire Saint Maximum poskytnout světelné záření prostoru o rozloze menšího hřiště. Tohoto obdivuhodného výkonu je docíleno díky použití vysoce výkonné LED, jejíž světlo prostupuje skrze specificky upravený reflektor, který světelný kužel pro lidské oko ideálně rozptýlí. Zároveň ale nedojde ke snížení intenzity svitu jako takového.

Jak již bylo zmíněno, svítilna se ovládá pouze jednou rukou, protože výrobci neopomenuli variantu, že tato čelová baterie může být pomocníkem v těžkých, nebezpečných situacích a v nepříznivých podmínkách. Z tohoto důvodu došlo k přidání protiskluzového obalu spínače, který je stále možné ovládat jednou rukou, ale navíc jej lze velmi pohodlné ovládat například v rukavicích. Vzhledem k této povrchové úpravě je se svítilnou lehčí manipulace i s prsty, které jsou zkřehlé mrazem či větrem.

Vedle sepnutí klasického svícení lze svítilnu rovněž nastavit na SOS režim. Reflektor svítilny, který je stejně jako celá svítilna extrémně odolný, lze dle potřeby naklánět až do úhlu 90°. Reflektor svítilny je připevněn k odnímatelné čelence, která je vyrobená z tkaniny, která efektivně saje a odvádí od povrchu hlavy pot.