Užitečné informace

Čelovka HT550

Čelová svítilna, kterou využijete nejen během sportovních aktivit, ale také v práci. Největší světelný výkon, který svítilna poskytuje, dosahuje hodnoty 550 lumenů. Totožné číslo, ovšem z hlediska dosvitu získáme, pokud budeme chtít vyjádřit v metrech, na jakou vzdálenost lze čelovou svítilnu používat. Tato čelová svítilna poskytuje relativně specifickou možnost svitu. Jako zdroje světla zde figurují 2 CREE XPG2- 4R a dvě Nichia warm white LED, které dodávají vycházejícímu světlu specifickou teplou barvu svitu.

V čelové svítilně je zabudován inteligentní systém, který spočívá v dálkovém senzoru. Tento senzor je schopen vyhodnotit, jakým směrem svítilna svítí a tedy i rozhodnout, zda je lepší zvolit na kratší vzdálenost méně intenzivní světelný kužel, popřípadě naopak, když dochází k svitu do dálky. Díky tomuto senzoru nedochází k zbytečnému oslňování nositele čelové svítilny, k čemu běžně dochází, když je na krátkou vzdálenost zvolena vysoká intenzita svitu. Při svícení na kratší vzdálenost je tak vhodné využít režim svícení s širším světelným kuželem, naopak do dálky je vhodnější užší kužel.

Svítilnu lze samozřejmě navolit i manuálně, ovšem v každém případě je možné se rozhodnout mezi 2 typy světelných režimů, kterými jsou buďto vysoký režim právě s 550 lumeny, nebo nízký režim s 25 lumeny. Oba typy světelných režimů lze používat po rozdílně dlouhou dobu, zatímco nízký režim lze využívat až 21 hodin, vysokého výkonu je svítilna schopna zhruba 70 minut.

S čelovou svítilnou HT550 lze svítit v rozpětí 0 – 90°, ve směru jak nahoru, tak i dolů. Z technických vlastností je svítilna voděodolná i prachu vzdorná. Dokonce odolává i pádu z výšky až jednoho metru.