Užitečné informace

Čelovka Double Clutch

Čelová svítilna, která je vzhledem ke své konstrukci určena pro široké spektrum zákazníků. Svítilnu tak mohou využít při svém výkonu povolání například bezpečnostní složky, nebo záchranáři. Z hlediska civilních osob její služby jistě ocení lidé, kteří rádi jezdí do náročného terénu, například do hor. Svítilnu lze velice jednoduše ovládat otočným spínačem, respektive samotnou hlavou svítilny. Nespornou výhodou tak je, že dokonce ani rukavice netvoří žádný problém při ovládání této svítilny. 

Svítilna nabízí několik úrovní svitu, nejen z hlediska intenzity, ale i způsobu svícení. Svítilnu lze nastavit na záři do bodu nebo i rozptýleně do prostoru. V každém případě jsou poté parametry, například vzdálenost, do jaké je svit viditelný, odlišné. Při nastavení čelové svítilny na vysoký výkon a zároveň způsobu svícení do bodu, dosáhneme intenzity 125 lumen a dosvitu 82 metrů. Při rozptýleném způsobu svícení je intenzita svitu totožná, ale dosvit je roven pouze 31 metrům. Nízký výkon je roven intenzitě 30 lumenů, ovšem dosvit při svitu do bodu dosahuje 40 metrů a při rozptýleném svícení pouze 4 metrům. Světelný zdroj u Double Clutch tvoří LED C4. 

Hlavní zdroj energie u svítilny mohou tvořit jak akumulátory, tak náhradní alkalické baterie. O aktuálním stavu akumulátoru, který lze dobíjet prostřednictvím USB, uživatele informuje indikátor nabíjení.

Z praktického hlediska lze zmínit nízký profil čelovky, která má umístěno těžiště tak, aby její využívání bylo co nejvíce příjemné. S čelovkou lze také manipulovat až do úhlu 60°, což rovněž pozitivně ovlivňuje celkové vnímání výrobku.