Užitečné informace

Čelová svítilna Nitecore HC50

Svítilna produkuje světlo o intenzitě 565 lumen s tím, že je tato záře do prostoru rovnoměrně rozptýlena pod úhlem 100°. Co se technických vlastností svítilny týče, jedná se o duální čelovku, která je vyrobena z hliníku. Lze hovořit o určité robustnosti ovšem i lehkosti tohoto materiálu, který chladí LED diodu umístěnou uvnitř čelové svítilny. Nedílnou součástí čelovky je konkrétně LED CREE XM-L2 dioda.

K napájení je určena li-ionová baterie 18650. Při jejím plném nabití je čelovkou možné svítit až po dobu 400 hodin. O stavu baterie informuje barevný indikátor, který je podle energie obsažené v baterii zabarvený buďto zeleně, nebo červeně. Čelovka obsahuje také druhou diodu, tentokrát již s červeným světem, kterou je možné používat na jedno dobití až po dobu 145 hodin.

Svítilna se ovládá pouze jedním tlačítkem, jehož prostřednictvím lze nastavit požadovanou intenzitu svitu. Tato čelovka jich nabízí hned deset. Aby byla multifunkčnost čelovky umocněna, je zařízení vybaveno i teplotním čidlem, které reaguje na teplotu prostředí, čímž zajišťuje stabilitu a bezpečnost během svícení. Čelovka je v přední části vyrobena z vysoce odolného eloxu a v zadní a boční části z prodyšné nylonové čelenky. Svítilna je díky těmto materiálům nárazu vzdorná a vodotěsná, lze s ní tedy svítit i během nepříznivého počasí.