Užitečné informace

Čelová LED zoom svítilna V3

Úprava kuželu svitu zároveň umožňuje i regulaci vzdálenosti, do které svítilna maximálně dosáhne. V případě upravení čelovky na nejužší paprsek, bude možné světlo zaznamenat až ve vzdálenosti sto osmdesáti metrů. Od hodnoty lumenů je zároveň odvozena i nejvyšší doba svícení na tři vložené AAA baterie. Čím menší je intenzita svitu, tím delší je doba použitelnosti, která dosahuje maximálně třiceti hodin.

Svítilnu lze tedy díky elektrickému systému regulace svitu ponechat v jakémkoliv módu svícení. Vedle klasických, kontinuálních režimů, nabízí svítilna rovněž SOS režim. Jakýkoliv režim přitom podléhá paměťové funkci, díky níž se čelová svítilna sepne vždy ve stejném módu, na jaký byla nastavena během svého uvedení do neaktivního režimu.

Z komfortního hlediska je velice efektivně rozložena celková hmotnost zařízení. Je zcela logické, že zdroj světla je umístěn právě na čele majitele, ovšem zdroje energie pro svítící komponenty je uložen na druhé straně čelovky. Tím pádem je hmotnost výrobku rovnoměrně rozložena a nedochází k nežádoucímu vzniku otlaků vzhledem k převažování přední části výrobku směrem kupředu.

Veškeré tyto přednosti podtrhává použitelnost čelové svítilny téměř ve všech povětrnostních podmínkách. Svítilna a veškeré její komponenty jsou schopné odolávat teplotním změnám v rozmezí od minus třiceti do plus šedesáti stupňů. Svítilnu lze rovněž používat během lehkého deště.