Užitečné informace

Beast HID svítilna

Jak již název napovídá, svítilna je schopná zářit o intenzitě svitu dosahující hodnoty dvou tisíců lumen. Pro svit o této intenzitě není možné použít klasické LED, které by tohoto výkonu dosahovaly jen velice obtížně. Z toho důvodu jsou LED pouze sekundárním funkčním prvkem této svítilny. Hlavním komponentem, který nabízí výkon o intenzitě 2 000 lumen je HID výbojka. Svítilna je uzpůsobena k svícení dvěma režimy. Jedním z nich je právě vysoký režim, při němž je do činnosti uvedena HID výbojka, která je schopná svítit v závislosti na použitém typu napájecího zařízení po dobu od půl druhé hodiny až po sto dvacet minut.


V okamžiku, kdy má majitel svítilny BEAST zájem o osvícení s malou intenzitou, přichází na scénu LED. Dvanáct malých LED je po dobu dvaceti nebo třiceti dvou hodin schopných svítit s intenzitou dvanácti lumen.


Vzhledem k tomu, že svítilna je určena do těch nejextrémnějších podmínek, bylo nutné přizpůsobit i její konstrukci k tomu, aby vydržela co možná největší nápor. Svítilna byla pokryta poměrně velkým množstvím gumy, které svítilnu a vnitřní zařízení v ní ukryté chrání před nárazy a otřesy, se kterými se v extrémních oblastech a především ve vojenské sféře počítá. Ačkoliv je svítilna pokryta gumou, její hmotnost je dvě a půl kilogramu, proto je vhodné s ní manipulovat a převážet ji v kufříku, který je součástí balení a slouží zároveň i jako napájecí zařízení pro Li-ion akumulátor.