Užitečné informace

ATEX čelová svítilna PARAT HL – P1

K těmto účelům jsou zcela vhodné právě čelové svítilny. Konkrétně svítilna od společnosti PARAT s názvem Atex HL – P1 je vhodná i pro použití v extrémně nebezpečných podmínkách, které mnohé materiály čelových svítilen nevydrží. Dokonce ani výbušné prostředí není pro tuto svítilnu prostorem, kde by ji nebylo možné použít.

Je zřejmé, že mimo tyto vlastnosti, které jsou poněkud neobvyklé, disponuje svítilna také voděodolností a odolností vůči nárazům či jinému mechanickému poškození.

Svítilna je z praktických důvodů vybavena pouze jedním světelným režimem, který dosahuje výkonu až sto dvaceti lumen. Tyto hodnoty světelného režimu umožňují viditelnost světelného paprsku na vzdálenost až sto padesáti metrů. Tím pádem není potřeba více tlačítek pro spouštění a vypínání svítilny.

Pro napájení svítilny jsou využívány čtyři baterie typu AAA. Svítilnu lze při použití jedné sady používat po dobu až dvanácti hodin. Baterie se umisťují přímo do hlavní části čelové svítilny, tedy do přední části. Reflektor svítilny je umístěn na neoprenový popruh, který je dostatečně pružný pro použit jak přímo na hlavu, tak i na bezpečnostní přilbu. Vzhledem k tomu, že se jedná o svítilnu, která může být na hlavu umístěna po relativně dlouho dobu, její hmotnost včetně baterií dosahuje necelých dvou set gramů.